Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bebek gelişim açısından bakımının önemi

Bebek Bakımının Gelişim Açısından Önemi
#1
Bebek gelişimi aylara göre değişkenlik gösterir. Yeni doğan bebeklerde hareket yetenekleri fazla bulunmamaktadır. İlk kazanılan yetenek ise kafasını kaldırmaktır. Ardından el kol kullanımı ve ayaklarla bacakların kullanımı başlar. İlk aylarda yapabildikleri arasında nesneleri net görebilmek, kokuları ayırt edebilmek ve nereden geldiğini anlamasa da sesleri duyabilmektedir.
Anne sütü mucizevi besin olarak tanımlanmaktadır. Özellikle yeni doğan bebekler için en ideal besin taze ve doğal olan anne sütüdür. Zihinsel ve bedensel gelişimine katkıda bulunmasının yanı sıra hastalık nedeniyle bebekte yüksek ateş gibi sorunlara neden olacak mikroplara karşıda vücudunun direncini arttırmaktadır. Bu değerli besinin içerisinde bebeğinizin protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve su ihtiyacını yüzde 100 karşılayabilmektedir.
Bebek Bakımında Annelerin Yapması Gerekenler
Bebek banyosu yeni doğan Bebekler için oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bebeğiniz için ilk olmayan bu durum için göbek bağı düşmeden de banyo yaptırabilmek mümkün. Dikkat etmeniz gereken bebek bakımı sırasındaki banyo için göbek bağının etrafına su değmemesi. Kordon ve çevresine bez sararak bebeğinizi dikkatlice yıkadıktan sonra hiçbir enfeksiyonel durumla karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır.
Bunun yanı sıra bebek beslenmesi de bebeklerini gelişiminde oldukça önemli bir konudur. İlk 6 boyunca bebeğinize sadece anne sütü içirerek tüm bu gelişim süresi içerisindeki besin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bebekler için herhangi bir sakıncası olmayan anne sütünün içerisinde gerekli tüm vitamin, mineral ve koruyucular bulunmaktadır.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bebek mevlüt şekeri creeper123 0 38 29.12.2017, Saat:22:43
Son Yorum: creeper123
  Bebek bakıcısı mı aramıştınız? nullsix 0 30 18.12.2017, Saat:23:22
Son Yorum: nullsix
  Nihat Çukurkaya: İnsan kaynaklarının stratejik önemi zamanla artacak nullsix 0 44 05.12.2017, Saat:23:10
Son Yorum: nullsix
  En iyi çocuk ve bebek kıyafetleri Hepsinerakip.com adresinde nullsix 0 60 01.12.2017, Saat:17:49
Son Yorum: nullsix
  Bebek Yatakları creeper123 0 67 14.09.2017, Saat:21:37
Son Yorum: creeper123

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi