Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
313 nöbetçi diş 66 0216 beykoz dişçi hekimi 65

Beykoz Dişçi | 0216 313 65 66 | Beykoz Nöbetçi Diş Hekimi
#1
VMvBRn.jpg
Beykoz Dişçi - Acil Açık Diş Tedavisi

Diş sağlığı çok önemlidir. Hem dış görünüşü hem de genel sağlığımızı etkilemektedir. Fakat günümüzde çoğu insan orada yaşanacak olan rahatsızlıkları göz ardı ederek hayatlarına devam etmektedirler. Bu da eğer bir çürük oluşmuş ise onun gelişmesine ve tedavisi mümkün olmayan bir hale gelmesine neden olmaktadır. Teknoloji geliştikçe bu alanda da büyük gelişmeler olmaktadır. Çoğu rahatsızlığın tedavisi kolaylıkla yapılabilmektedir. Dişçiler genelde korkulan insanlar olsalar da artık işlemlerin birçoğu tamamen acısız olarak atlatılabilmektedir. İnsanların bu ön yargıyı kırması ve eğer bir sorun sezilmiş ise vakit kaybetmeden bir uzmana danışmaları gerekmektedir. Zamanında müdahale edilen sorunlar kolaylıkla tedavi edilmektedir. Eğer sorun göz ardı edilip beklenmiş ise çoğunlukla tek çare diş çekim işlemi olmaktadır. Artık hemen hemen her sorunun bir tedavisi mümkündür. Sadece çürüklerde değil dış görünüş açısından rahatsız olunan noktalarda da bir uzmana başvurulabilir. Örneğin; porselen kaplama, beyazlatma veya kırıklara protez yapılması gibi birçok yöntem mevcuttur.
 
 Diş sağlık merkezi nasıl seçilmelidir?
Bir tedavi görülecek ise ilk yapılması gereken doğru sağlık merkezini seçmektir. Özellikle anestezi uygulanması gereken bir işlem yapılacak ise çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tarz işlemler cerrahi olduğundan yanlış uzman seçiminde çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Fiyatları ucuz diye gidilen sağlık merkezleri çoğunlukla ucuz malzeme kullanarak hastanın çeşitli sağlık sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Bu yüzden iyice araştırma yapılmalı ve güvenilir olmayan sağlık kuruluşlarından uzak durulmalıdır. Özel bir hastanede tedavi görülecek ise ilk olarak bütçeye uygunluğuna bakılmalıdır. Daha sonra yaptırılacak olan işleme göre uzmanın daha önce yaptığı uygulamalara bakılmalıdır. Hastaların memnun kalıp kalmadıkları araştırılmalıdır. Bu tarz yorumlara internetten kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ayrıca uzmanın eğitim seviyesi de çok önemlidir. Eğitim belgeleri araştırılarak güvenilir olup olmadığına karar verilmelidir.
 
Diş tedavileri genelde masraflı olabilmektedir. Fakat çok para verip kötü ve ucuza malzeme kullanılması en korkulan olaylardan birisidir. Kaliteli bir sağlık kuruluşunda tedavi görüldüğünde bu tarz şüphelere gerek kalmaz. Yine de tedavi görülen merkeze kullanılan malzemenin ne olduğu ile ilgili sorular sorulabilir veya kanıt gösterilmesi istenebilir. Tedavi sürecinde tek bir uzmanla çalışılmalıdır. Her seferinde farklı bir hekim görmek hem hastanın rahatlığı hem de tedavi süreci açısından doğru değildir. Doğru uzman seçimi çok da kolay olmamaktadır. Eğer daha önce gidilen ve memnun kalınmış olan bir uzman varsa devamlı ona gidilmesi korku hissini minimum düzeye indirmektedir. Sürekli hekim değişmesi gerilim hissini arttırarak hastanın dişçiden uzaklaşmasına neden olabilir. Türkiye’ de sağlık merkezi konusunda en zengin olan şehirlerimiz İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerdir. Bu tarz şehirlerde sağlık merkezi ya da özel hastaneler çok fazla olduğundan seçim yapmak çok daha zor olmaktadır. İstanbul’da diş yaptırmak isteyen çoğu insanın yöneldiği mıntıkadır. Beykoz 24 saat açık dişçi açısından en gelişmiş ilçelerden biri ve Kavacık semti ise başlıcadır. Burada ki sağlık merkezlerinde tedavi gören hastaların çoğu memnun kaldığından talep fazladır.
 
beykoz dişçi fiyatları
Çoğu sağlık merkezinde olduğu gibi yapılan işleme göre değişmektedir. İmplant ya da zirkonyum kaplama gibi işlemler pahalı ve özel işlemler olduğundan fiyatları en fazla olan tedavi yöntemlerindendir. Sadece diş çekimi yapılacak ise her özel hastanede olduğu gibi burada da fiyatlar ortalama 60 ile 80 TL arasında değişmektedir. Beykoz nöbetçi dişçi fiyatları sağlık merkezine göre de değişmektedir. Her sağlık merkezi aynı fiyat çerçevesinde gitmese de fiyatlar birbirine yakındır. Pahalı bir operasyon geçirilecek ise iyice araştırılıp fiyat alınmalı ve bütçeye en uygun olan sağlık merkezi tercih edilmelidir.

Kaynak:  http://www.eniyident.com/beykoz-disci.htm
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Beşiktaş Dişçi | (0212) 288 23 24 | Beşiktaş Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 195 22.06.2017, Saat:23:34
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beykoz Saç Ekimi | 0533-574 57 57 | Saç Ekimi Merkezi Beykoz dj_ibo_g_h 0 185 22.06.2017, Saat:20:41
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beyoğlu Dişçi | 0212 288-23-24| Beyoğlu Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 202 22.06.2017, Saat:18:05
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Etiler Dişçi | 0212-288 2336 | Etiler Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 225 21.06.2017, Saat:01:22
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Eyüp Dişçi | 0212 288 23 24 | Eyüp Nöbetçi Diş Kliniği dj_ibo_g_h 0 202 19.06.2017, Saat:02:58
Son Yorum: dj_ibo_g_h

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi