Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
269 69 beyoğlu 95 saç merkezi ekimi 0212

Beyoğlu Saç Ekimi | 0212 269-69-95 | Saç Ekimi Merkezi Beyoğlu
#1
XXklvO.jpgBeyoğlu Saç Ekimi - 0212 269 69 95 İstanbul 7/24

Kesin sonuç veren Beyoğlu saç ekim teknikleri artık bu konu ile ilgilenen herkesin vakıf olduğu, oldukça bilgilendiği bir noktaya gelmiştir. Saçların nereden alındığı nereye nakledildiği, ekim sürecinin ne kadar sürdüğü, ekim sonrası dönemde hangi durumlarla karşılaşıldığı… Bu konuların hepsi artık hem uygulayıcı hem de hasta için bilinmezliğini yitirmiş durumdadır.

Söz konusu olduğunda artık hasta ve ekim arasında ön hat doğallığı, muayene olan kişiden en fazla ne kadar saç kökü alınabileceği alınan greft çaplarının en fazla ne kadar olabileceği ve ekimleri esnasında bu köklere verebilecek açının doğala ne kadar yakın olabileceği gibi daha ileri ve detay konuların bilgi aktarımları söz konusu hale gelmiştir. Zira beyoğlu saç ekimi ana tema değişmemektedir. Saçlar, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden (başın arkasında iki kulak arasında kalan alan) alınır ve eksik olan ön veya tepe bölgeye ekilir. Oysa günümüzde, artık önemsenen konular, işlemden sonraki sürecin ne kadar konforlu geçeceği, sonucun ne kadar doğal görünümlü olacağı noktasında yoğunlaşmaktadır.
 
Saç ekiminin sonucunun doğal olmasını sağlayan birden fazla etken vardır. Alım yapılan greftlerin çapının mümkün olduğu kadar küçük olması, açılan kanalların küçüklüğü ve kanal açılarının doğala en yakın yani dar açılı olması, ekim yapılırken greftlerin mümkün olan en dar açıyla ve hastanın mevcut saçlarının yönlerinin referans alınarak ekilmesi doğallığı getirecek olan unsurlardır. Tüm bu detayların yorumlanması ise tecrübe gerektirir.

Beyoğlu saç ekimi talebi ile gelen hastanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Saç ekimi ihtiyacının olup olmadığı, kendisine saç ekimi yapılıp yapılamayacağı ve ekim yapıldığı takdirde hastanın beklentisi ile sonucun korelasyon (orantısal uyumluluk) gösterecek olması önemlidir.

Saç ekimi, ameliyathane şartların da lokal anestezi ve sedasyon (anestezide uyku hali oluşturularak hastanın rahatlamasının sağlandığı yöntem. lokal anesteziye destek amacıyla kullanılır.) altında uzman doktorlar ve ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ve sterilizasyon şartlarının sağlanması hayati önem taşımaktadır.

Bir mikromotorlu keskin başlık ile greftler (1-3 saç kökü içeren saçlı deri dokusu.) donör bölgeden tek tek alınır. Greftler alımında mümkün olan en küçük motor uçları kullanılmalıdır. Bu sayede hem alım bölgesinde tahribat olması engellenecek hem de greftlerin ekim alanında doğal görünümü sağlanmış olacaktır. Alınabilecek olan greftlerin sayısı, donör bölgesindeki saç yoğunluğu ve saçın kalitesi ile paralellik gösterir. Ayrıca bu saçların koyu renk, kalın ve dalgalı olması da sonucu olumlu etkiler. Greft alımı bittikten sonra greftler PRP (Platelled Rich Plazma) yöntemi kullanılarak hastanın kendi kanından hazırlanan PRP sıvısının içinde bekletilir. Hücre yenilenmesi ve yara iyileşmesini destekleme özelliği olan bu sıvının bir kısmı ise ekim yapılacak olan alana enjekte edilerek ekim sonrası için saç ve saçlı deriye destek sağlanır. Uygulanan PRP yara iyileşmesini hızlandırdığı gibi ekilen saçların kalitesini ve ekildiği bölgeye tutunma oranlarını arttırır.

Kaynak: http://www.serisacekimi.org/beyoglu-sac-ekimi.htm
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saç kaynak merkezi creeper123 0 35 10.01.2018, Saat:23:16
Son Yorum: creeper123
  Sacekimimerkezleriankara.com - Ankara Saç Ekimi Adresi nullsix 0 43 01.12.2017, Saat:16:26
Son Yorum: nullsix
  Cinsel sorunlar için tedavi merkezi nullsix 0 50 16.11.2017, Saat:22:46
Son Yorum: nullsix
  HFS Center - En İyi Saç Simülasyonu Merkezi nullsix 0 81 14.10.2017, Saat:03:52
Son Yorum: nullsix
  Türkiye'nin dünyaca ünlü saç ekim merkezi - Turkeyhairclinics.net nullsix 0 133 06.10.2017, Saat:15:21
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi