Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
269 69 95 saç etiler merkezi ekimi 0212

Etiler Saç Ekimi | 0212-269 69 95 | Saç Ekimi Merkezi Etiler
#1
Jl3X55.jpgEtiler Saç Ekimi Kliniği

Saç insanoğlu için oldukça önemlidir.Gerek kadın olsun gerekse erkek saç tarihler boyu insanlar için oldukça önemli olmuştur.Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi, modern tıbbı, saç dökülmesini durdurma ya da yavaşlatma adına bir takım çalışmalara yönlendirmiştir. etiler saç ekimi uygulamamızda başarılı sonuçlar alındığında unutulmaması gereken bir konudur.

Etiler saç ekimi öncesinde tedavi planlanırken önemli bir nokta da, saç alınacak bölgenin açıklığı kapatacak kapasitede ve sağlık durumunda olup olmadığının kontrolüdür.
Yaşa bağlı olarak saç dökülmesinin devam etmesi beklenen ya da tamamen durmuş olan hastalar da ayrıca değerlendirilir. 40 yaş civarında saç dökülmesi tamamen durmuş olacağından tek seansta en etkili sonuç alabilmek için ideal yaştır. Bazen 2. 3. seanslar olmaması için hastaların saçlarının dökülmesinin durmasını beklemek önerilebilir.

Elde edilen greft sayısı göz önünde bulundurularak hastanın saçsız olan bölgeleri için doğru planlama yapılır. Bu aşamada en önemli nokta ön hat çizgisidir. Saçlı derinin ön hat çizgisi, ekime doğallık imajını verecek olan en önemli unsurdur. Bu sınır yeniden şekillenirken hastanın beklentisi de öğrenilmeli ancak doğru anatomik kurallara mutlaka sadık kalınmalıdır. Kişinin yaşı, kemik yapısı ve elde edilen greft sayısına uygun ön hat çizimi gerçekleştirilmeli ve bu hatta sadık kalınmalıdır.

Ekimden sonra ki ilk iki ay, ekilen saç köklerinin kıl gövdeleri dökülür. 3. aydan itibaren yeni kıl gövdeleri uzamaya başlar. Altıncı ayın sonunda hastanın yeni saçları %70-80 oranında çıkmış olur. Geriye kalan ve toplamda %90-9 oranını tamamlayacak olan saçlar ise ikinci 6 aylık dönemin sonunda çıkmış olur. Hasta saçlarının çıkmaya başladığı dönemde destek ürünleri ile saçlarına bakım yapabilir. Çıkmış olan saçlar doğası gereği uzar ve kalıcıdır.
 

Birinci yılın sonunda gerek görülürse ve hastada talep ederse ikinci bir etiler saç ekimi yapmak mümkündür. Genellikle gerek olmasa da, bazı hastalarda elde edilebilen greft sayısı sınırlı olduğu için ikinci bir ekim uygun olabilir. Seçilmiş vakalarda vücudun göğüs veya sırt bölümünden alınan kıl köklerinin kullanımı ile ihtiyaç duyulan greft sayısına ulaşılması sağlanabilir.
 

Tüm bu aşamaların değerlendirilmesi doğru planlamanın yapılması ve her hastaya özel olarak uygulanabilmesi teknik bilgi ve daha da önemlisi, deneyim gerektirir.

Kaynak: http://www.serisacekimi.org/etiler-sac-ekimi.htm
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saç kaynak merkezi creeper123 0 34 10.01.2018, Saat:23:16
Son Yorum: creeper123
  Sacekimimerkezleriankara.com - Ankara Saç Ekimi Adresi nullsix 0 42 01.12.2017, Saat:16:26
Son Yorum: nullsix
  Cinsel sorunlar için tedavi merkezi nullsix 0 48 16.11.2017, Saat:22:46
Son Yorum: nullsix
  HFS Center - En İyi Saç Simülasyonu Merkezi nullsix 0 80 14.10.2017, Saat:03:52
Son Yorum: nullsix
  Türkiye'nin dünyaca ünlü saç ekim merkezi - Turkeyhairclinics.net nullsix 0 132 06.10.2017, Saat:15:21
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi