Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
okuyun mutlaka kuralları

Kuralları [Mutlaka Okuyun!]
#1
Merhabalar;

Son zamanlarda sitemize bir çok kişi üye olmakta. Bir siteye girip konu açmadan önce Kuralları okumak gerekir. Fakat çoğu kişi tüm forumlarda genel olarak bir kural olduğunu ve hepsinin aynı olduğunu sanır. Ve üstüne üstlük kurallar uzun olduğu için herkes açar, şöyle bir göz atar ve kapatırlar. Ama Yanılıyorsunuz! Burası bir fyani.forum.com forumu! Her forum kuralları bir olsa bile bazıları değildir ve yalnızca sizin aradığınız tek bir konu hakkında kural yoktur. Her kategoride mutlaka Sabit başlıkta yeni eklenen Kurallar bulunur. Sadece tek bir kuralla sabit değildir. (Konum Neden Silindi/Niçin Banlandım demeden önce OKUYUNUZ!) Fakat üşenipte okumaya erinenler için açık bir şekilde madde madde tüm kuralları yeniden sıraladık.

Dikkat : Yeni Üyeler 20 Mesaj sayısına ulaşana kadar konu açamazlar. 20 Mesaj sayısı sonrası otomatik terfi alır ve Konu açabilir.

150 Mesaj sayısı olanlar ücretsiz olarak İMZA ları yayınlanacak. 

fyani.forum.com Kuralları;

1- Forumda yazılan mesajlardan, tamamen yazıyı yazan kişi sorumludur. Bu konuda fyani.forum.com hiç bir sorumluluk kabul etmez.
(Forum Yöneticileri/Mod.'ları kurallara uymayan mesajları veya konuları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.)
2- Siyaset, Propaganda, Tehtid Edici, Türk Örf ve Adetlerine Karşı Nefret Dolu, Hakaret İçerikli, Dil, Din, Irk Ayrımına Karşın (Kışkırtıcı) Mesajlar Kesinlikle Yasaktır!
3- Açılan konu başlıkları (Nooolur Yardım Edin!) olarak değil, (404 Hatası Aldım Neden Acaba?) gibi başlıklar kullanmaya çalışın.
4- Eser sahiplerinin şikayetlerine neden olabilecek izinsiz alıntılar yapmak Yasaktır!
5- BÜYÜK harflerle yazı yazmak Yasaktır! Yapana ilk iki kere uyarı verilir, üçüncüsünde 7 günlük Ban cezası uygulanır.
6- Forum içerisinde Küfür, +18 yazılar, Argo kelime kullanmak, Ticari amaç güden konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmaktan en az 3 gün Ban cezası verilir.
7- Yetkiliye karşı genel olarak ve PM olarak Argo konuşmak veya Hakaret etmek süresiz Ban sebebidir.
8- Forumda Multi Üyelik açmak Yasaktır! Son açılan üyelikler Yönetim tarafından süresiz banlanır... Defalarca üyelik açanlara ise IP'den ban uygulanır.
9- fyani.forum.com forumunda saldırmaya yönelik virüs kodları, zararlı içerik paylaşan ve tehdit içeren konular silinir ve paylaşan kişi IP'den süresiz banlanır.
10- Forumda Legal veya İllegal Faaliyetler yasaktır! Wa.rez program, Script veya başka uygunsuz paylaşım yapanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır.
11- Forumda FLOOD yapmak yasaktır! Açtığınız konuyu güncel tutması açısından ikinci mesajı yazabilmeniz için 24 saat geçmesi gerekmektedir.
12- Forumda hiç kimseyi sebepsiz yere suçlayamazsınız. Buna hakkınız yoktur. Elinizde suçlayıcı kanıtlarınız var ise (  ) Nasıl Bilirsiniz alanımıza delillerinizi koyarak suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Aksi taktirde kişiyi kendi konusunun olduğu bölümde suçlamaya hakkınız yoktur.
13- Bilerek aynı konuyu reklam amaçlı farklı yerlere açmak yasaktır. Konu adları farklı içeriği aynı olsa bile Ban sebebidir. (Konularınız ise silinir!)
14- Avatarında, İmzasında veya Paylaşımında Wa.rez, +18 ve Crack sitelerine bağlantı ve içerik bulunduranlar ban ile cezalandırılır.
15- 1 yıldan önceki konuları hortlatmak yasaktır. Kasıt olarak yapılması halinde 1 günlük ban uygulanır. Devamında ban cezası arttırılır.
16- Bir konuya alakasız mesajlar yazmak Yasaktır! Yorumunuz silinir. Devamı halinde Ban cezası uygulanır.
17- Facebook fake Profil satışı, delil konulmadan (Sayfanın size ait olduğunu gösteren resim) sayfa satışı ve AutoLike paylaşımı kesinlikle YASAKTIR!
(Konularınız Habersiz Silinir!)
18- Adult/Erotik site veya materyal satışlarında kesinlikle açık olarak link verilemez. PM yoluyla site adresini alabilirsiniz.
19- e-Ticaret alanımızda kesinlikle alakasız konular, geyik mesajları veya satışı baltalayıcı mesajlar Yasaktır!
20- Elinde delili olmayıp, olupta göstermezseniz ve buna rağmen birini karalarsanız, ban cezası yersiniz.
21- MP3 site Alım/Satımı, fyani.forum.com'de MP3 dosya paylaşımı veya MP3 database Alımı/Satımı Yasaktır!
22- Adsense Hesabı, Adwords Kuponu alımı/satımı yasaktır!
23- Başka sitelere kayıt olma DAVETİYEleri istemek ve satmak YASAKTIR!
24- Karşılıklı/Karşılıksız borç para istemek, dini ve duyguları sömürücü konular Yasaktır!
25- Başkası adına konu açmak, laf atmak, satışını yapmak Yasaktır!
26- Forum üzerinden Mail olarak (PM)-(ÖM) olarak reklam atılamaz! Atıltığı taktirde Mesajı bize rapor edebilirsiniz.
27- (İnternetten Para Kazan) forumlarında Referans amaçlı bağlantı vermek Yasaktır! Bunun yanında Refsiz bağlantı da verilmelidir!
28- Ücretsiz iş yapanların e-Ticaret alanına konu açmaları Yasaktır! (  ) -> Bu alanı kullanınız!
29- Ücretsiz Hosting (web alanı) sağlayan kişilerin Hosting alanında konu açmaları Yasaktır! Bu alanı kullanınız. -> (  )
30- +Rep dağıtma (Siteme Kayıt Olana +Rep Vereceğim) tarzı konular sorgusuz sualsiz silinecektir! Devamı dahilinde Ban cezası uygulanacaktır!
31- Bilindiği üzere Site Ekle (Site Tanıtım) alanımıza mesaj sınırlandırılması getirilmiştir. Yeni üyelerimiz belli bir mesaj kapasitesine sahip olmadan o alana konu açamaz.
Bu yüzden o alanın haricinde başka bir alana yazılan tanıtım yazıları silinecek! (+Artı) Israrla konu açılımında Ban cezası uygulanacaktır!

'da yapacağınız Alış/Verişlerde problem yaşamamak ve kandırılmak dolan.dırılmak istemiyorsanız lütfen alış veriş yapacağınız kişileri iyi araştırın, referanslarını sorun, hatta kimlik fotokopisi ve yerleşim adres bilgisi isteyin ve bunu doğrulayın. Elden ticaret yapmaya çalışın.

fyani.forum.com Sitesi size üyelerine hiç bir bilgiyi ip adresi, email vb. vermez. Bu nedenle ticaret yapacağınız kişiye ait tüm iletişim bilgilerini ücreti yollamadan önce alın.

Ödemeyi paypal ya da banka hesabınıza havale/eft olarak alsanız da ileride başınızın mahkemelerle ağrıyabileceğini göz önünde bulundurun. Eğer bir şey sattığınız kişi size çalıntı paypal, kredi kartı ile veya başkasının internet bankacılığı hesapları üzerinden para transfer ederse mahkemelerle uğraşacağınızı hatta hapse bile girebilceğinizi göz önünde bulundurun ona göre çok seçici davranın. Yani sadece Satıcıların güvenilir kişi olmasına değil aynı zamanda ödemeyi yapacak Alıcıların da güvenli kişiler olup olmadığını araştırın.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi