Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kurumsal tasarim seo web tasarımın önemi

Kurumsal Web Tasarımın Önemi (SEO) (WEB) (TASARIM)
#1
Bilgi akışının her saniye yenilendiği bir mecra olan internet, iş hayatı ve ticaretin sürekliği açısından oldukça önemlidir. İnternet, bir firmanın kendini tanıtabilmesi, sunduğu mal ve hizmeti geniş kitlelere ulaştırabilmesi ve potansiyel müşteri kitlesiyle devamlı iletişim hâlinde olabilmesi açısından önemlidir. İnterneti verimli kullanamayan ve bu mecrada yer almayan bir şirketin geniş kitlelere ulaşabilmesi mümkün değildir. İnternetin günlük yaşamın bir parçası olduğu herkes tarafından bilinmektedir, bu yüzden internette var olabilmek ve bu mecrayı profesyonel bir biçimde kullanabilmek şirketin rekabet gücünü arttıracaktır. Ancak reklam ve iletişim çalışmaları ne kadar önemliyse, şirketin internet sitesinin geniş kitlelere hitap edebilecek ve prestij sağlayacak kalitede olması o kadar önemlidir. İnterneti kitlelere hitap edebilecek biçimde kullanabilmek için mutlaka kurumsal web tasarım yardımı alınmalıdır.


            İnternet, reklam çalışmaları için oldukça önemli bir mecra olsa da, internetin önemini sadece reklamcılığa indirmek doğru olmayacaktır. İnternet git gide “sanal” bir mecra olmaktan çıkmakta ve gündelik hayatın birebir yaşandığı bir yer hâline gelmektedir. Bu durum şirketlerin internet üzerinde var olmalarını zorunlu kılmaktadır.  İnternet sadece firmadan potansiyel müşteri kitlesine tek taraflı bir aktarım sağlamak için değil, kitle üzerinde araştırmalar yapmak ve onların görüşlerine başvurmak için de kullanılmalıdır. Ancak internette var olmak bir firma için tek başına yeterli değildir. Sitenin firmanın kalitesini yansıtacak ve büyük kitlelere ulaşabilecek şekilde tasarlanmış olmasına da dikkat edilmelidir.


         Araştırmalara göre birçok kullanıcı bir siteye giriş yaptıktan sonra devam etmek ya da etmemek için 3-5 saniye gibi kısa bir sürede karar vermektedir. Sitenin içeriği ne kadar zengin olursa olsun, kullanıcıyı ikna edecek bir tasarıma sahip olunmadığı sürece internet üzerinden verimli bir iletişim kurabilmek mümkün değildir. Şirketin sunduğu hizmete uygun olarak, göze hitap eden ve kullanıcının ilgisini çekecek bir tasarım firmanın internette kalıcı olmasını sağlayacak ve rekabet gücünü arttıracaktır. Web sitesi firmanın internetteki varlığını temsil eder, bu yüzden sunulan hizmetin kalitesine ne kadar önem veriliyorsa sitenin tasarımına da o denli önem verilmelidir.


        Web sitesini görünür kılmak için iyi bir tasarım tek başına yeterli olmayacaktır. Başta Google, Yahoo, Yandex olmak üzere arama motorlarına her saat binlerce web sitesi kaydedilmektedir. Aramam motorları web sitelerini belli bir algoritmaya göre üst sıralara çıkarırlar. Site arama motorlarına kaydedildiği anda, arama motorlarının botları siteyi inceleyerek SEO (Arama Motoru Optimasyonu) kriterlerine göre sıralamada bir yer verirler. Bu optimasyonu sağlayabilmek ve arama motorlarına üst sıralarda girebilmek için web tasarım seo hizmeti almak faydalı olacaktır. Sitenin arama motorlarında indekslenmesini sağlayacak metinlerle üst sıralara çıkmak mümkündür. Ancak bu metinlerin kesinlikle orijinal metinler olduklarına ve okuyucuyu sayfada tutacak kalitede olduklarına emin olmak gerekir.


          Kullanıcıyı web sitesine çekebilmek, iletişimi sağlamanın ilk ve en önemli adımıdır. Bunu yapmak arama motorlarında ilk sıralarda görünürlük sağlayarak ve siteyi kullanıcının ilgisini çekecek şekilde tasarlayarak mümkündür. Ancak doyurucu bir içerik sağlanmazsa kullanıcı üzerinde istenilen etkiyi elde edebilmek ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmek mümkün olmayacaktır. Sitenin içeriği sunulan mal veya hizmeti tanıtabilecek, kullanıcıyı şirketin vizyonu hakkında bilgi sahibi edebilecek kadar doyurucu olmalıdır. Tüm bunları sağlamak uzman web tasarım İstanbul firmalarından yardım alarak mümkün olacaktır. İnternette yer alabilmek her firma için önemlidir. Geniş kitlelerle sürekli iletişimin sağlandığı internette, firmanın kalitesini ve prensiplerini yansıtacak şekilde yer alabilmek için alanında uzman tasarım firmalarıyla çalışmak faydalı olacaktır.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi