Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
foz samer holding

Samer Foz Holding
#1
Günümüzde tercih edilmekte olan pek çok meslek vardır. Ancak bu seçimler yapılırken genellikle ilerisi için pek düşünülen detaylar bulunmamaktadır. Geçerliliğini yitirebileceği göz ardı edilmekte olan ve önemsenmeyen mesleklerin arasında bazıları ise en gözdeleri olarak görülmektedir. İşte size şimdi bu yazımızda gelecekte de gözde olabileceği düşünülen mesleklerden birisi olarak Gıda Mühendisliği ile ilgili önemli ayrıntılara değinmek istiyoruz. Buna göre gençlerin yönelmesi gereken meslekler arasında yer alıyor. Bu konuda Foz holding başkanı Samer FOZ açıklaması da yine önemli ayrıntılara değiniyor.

-İklim değişikliği kaynakları eksiltiyor

Doğal kaynakların iklim değişikliğinden ötürü eksilmesi ön plana çıkıyor ve buna göre ihtiyaçların artacağına değiniliyor. Nüfusun da artması ile birlikte az oranda yapılan paylaşımların, ileride insanların hayatını sıkıntıya sokabileceği üzerinde duruluyor. Bunun da insanların daha fazla ihtiyaca düşeceğinden dolayı bu mesleğin önemini artırabileceği üzerinde duruluyor. İleride istihdam konusunda daha fazla talep göreceğine inanılmaktadır ve şimdiki mesleklerle kıyasla geleceğinin daha parlak olduğu da düşünülmektedir.

-İnsanların temel ihtiyaçları önem kazanacak

Temel ihtiyaçlar arasında yer alan beslenme konusunda sorun yaşanmaması adına revaçta bir meslek olarak görülüyor. Ancak bunun için dikkat edilmesi gereken bazı önemli durumlar bunuyor Örneğin doğal kaynakların nasıl kullanılması gerektiğinin iyi bilinmesi ve çevreye zarar verilmemesi bunların başında geliyor. Üretimin ve gıda sektörünün insanların hayatını tehdit etmeyecek şekilde geliştirilmesi gerektiği de yine bu ayrıntılar arasında yer alıyor. Gençlerin bu mesleğe yönelmesi halinde popülerliğini koruması beklenen bir mesleği tercih edecekleri de aktarılıyor.

-Temel ihtiyaçlara göre cazip bir meslek

İnsanların temel ihtiyaçları göz önüne alındığında cazip mesleklerden birisi olarak gıda mühendisliği ön plana çıkıyor. Bugüne yönelik olarak değerlendirme yapmanın ötesinde, ilgi duyulan ve ileride daha da geliştirilmesi beklenen mesleklere öncelik verilmesi gerektiğine değinilmektedir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yapmanın mümkün olmayacağı da yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır. İnsanların ihtiyaçları arttıkça, azalacak olan kaynakların yerinin doldurulmasında ve paylaşım sorunun ortadan kaldırılmasında önemli bir rol oynaması beklenen bir meslek olduğuna da değiniliyor ve yıldızı parlayacak olan meslekler arasında görülüyor.

http://www.samerfoz.com
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cardtek Holding CEO'luk görevine sektörün en deneyimli ismi getirildi! nullsix 0 261 10.05.2017, Saat:00:42
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi