Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
36 nöbetçi diş 23 288 şişli dişçi hekimi 0212

Şişli Dişçi | 0212-288-23-36 | Şişli Nöbetçi Diş Hekimi
#1
N15bWP.jpg


Şişli Dişçi - Nöbetçi Acil 24 Saat Açık

 Diş sağlığı hakkında
 Ağız ve diş hastalıklarının birçoğu vücuttaki bir takım rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Bu sebeple doğru olduğu zannedilen ama aslında doğru olmayan bazı noktaların paylaşılması gerekiyor. Pek çok hastalık gerekli bakımların yapılmaması ve özensizlik sonucu ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte insanlar hatalı uygulamalar ve yöntemlerle aslında tedbir aldıklarını zannederken olumsuz etkilerde oluşabiliyor. Uzmanlar diş ağrısının dahi bazı psikolojik sıkıntılardan kaynaklı olabildiğini ve bu tür sorunların habercisi olduğunu vurguluyorlar.
 
Ağız sağlığı hakkında yeterince bilinçli olunmamasından kaynaklı ortaya çıkabilen sorunlar sonucunda beslenme, çiğneme, gülme ve konuşma bozuklukları ortaya çıkarak olumsuz yönde etkileri de olabiliyor. Bu yaşanan durumlardan dolayı kişilerde utangaçlık, asosyal olma eğilimi ve bir takım psikolojik sonuçlar oluşabiliyor. Peki, uzman şişli dişçi bilgilendirmelerine göre ağız ve diş sağlığı hakkında doğru olarak bilinen fakat doğru olmayanlar nelerdir?
 
 Ağız ve diş sağlığı hakkında bilinmesi gerekenler
 
- Sert bir fırçanın dişleri beyazlaştırdığı düşünülür ancak bu düşünce yanlıştır. Çünkü asıl önemli olan fırçalama tekniği ve fırçanın yapısıdır. Sentetik kıl yapısına sahip olan bir fırça kullanılmalıdır.
 
- Hamilelik esnasında yaşanan diş kayıpları normalmiş gibi görülür fakat bu yanlıştır. Ağız bakımlarının düzenli ve doğru yapılması durumunda böyle bir durum söz konusu olmaz. Cumartesi pazar günü açık dişçi Şişli içinde her zaman bulabilirsiniz.
 
- Çocukların dişleri iğneyle çekildiğinde bir daha çıkmayacağıyla ilgili bir düşünce vardır. Ancak bu da doğru değildir. Önemli olan nokta hangi dişin çekilme işlemi yapılmıştır, neyle çekilmiş olduğunun önemi olmaz.
 
- Süt dişlerinin önemli olmadığı düşünülür. Aslında süt dişleri kendilerinden sonra gelecek olan dişler için yer tutan unsurlardır ve bu yüzden önemlidirler.
 
- Diş taşı temizliğinin her zaman yapılması gereklidir düşüncesi de maalesef doğru değildir. Yapılan temizlik işleminde yüzeyde bulunan ve diş yapısına ait olmayan maddeler yok edilir. Eğer ki kişi bakım yapmaz ise diş taşlarının oluşması her zaman muhtemeldir ve ağız sağlığı bakımından bunların temizliği de yapılmalıdır.
 
- Çarpık, ayrık ve görüntü bozukluğu olan dişler sadece erken yaşlarda düzeltilebilir düşüncesi de oldukça yanlış olan kavramlardandır. Bu tür sorunlar her yaşta uygulanabilecek doğru yöntemlerle düzeltilebilir. Çünkü tel ile yapılan uygulama her yaştaki kişiye yapılabilir.
 
- Dişler fırçalanırken diş eti kanamasının sorun olmadığı düşünülür. Aslında bu durum diş etinde oluşan iltihabın en önemli belirtilerindendir. En kısa zamanda da dişçi tarafından kontrol edilmesi gereklidir. İstanbul' da konusunda pek çok uzman dişçi bulunmaktadır. Özellikle merkezi bölgelerden şişli acil diş doktoru seçimi için uygun lokasyonlardandır.
 
- Ağrıyan dişler için üzerine aspirin konulmasının iyi geldiği söylenir ve bu kesinlikle hatalı bir yöntemdir. Aspirin ağrıyı dindirmemekle birlikte aynı zamanda diş etinde yara oluşmasına da neden olabilir.
 
- Ağız kokusu herkeste olmaz ve oluşmaz, aksi bir düşünce doğru değildir. Ağız kokusunun oluşma nedenleri; diş eti hastalıkları ve çürükleri, sindirim sistemindeki rahatsızlıklar, bademciklerde oluşan iltihaplanmalar olabilir.
 
 Herkes tarafından hatalı olarak bilinen bu durumlarla ilgili gerek araştırma yapılarak, gerekse uzman şişli nöbetçi dişçi kontrollerini yaptırarak doğru bilgilere ulaşılabilir. İnsanlar zaman ayırarak yaptıkları bakımların aslında zarar verdiğinin farkına varmıyorlar. Bu da istenmeyen sonuçların meydana gelmesi için zemin oluşturuyor. Olması gerektiği şekilde ve düzenli olarak yapılan ağız bakımlarıyla son derece sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak mümkün olabilir. Uzmanlar bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğinin her zaman altını çiziyorlar. Eğer ki bilinçli bir şekilde bakımlar yapılırsa hem fiziki hem psikolojik hem de estetik görüntü açısından rahatsız olunacak durumların yaşanmayacağını vurguluyorlar. İşte bu sebeple evde ağız bakımlarının yapılması gerekli olmakla birlikte aynı zamanda düzenli olarak uzman bir dişçi kontrolünden geçmek erken teşhis için oldukça yararlı oluyor.

Kaynak: http://www.eniyident.com/sisli-disci.htm
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Etiler Saç Ekimi | 0212-269 69 95 | Saç Ekimi Merkezi Etiler dj_ibo_g_h 0 215 30.06.2017, Saat:23:38
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beyoğlu Saç Ekimi | 0212 269-69-95 | Saç Ekimi Merkezi Beyoğlu dj_ibo_g_h 0 203 27.06.2017, Saat:01:29
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beykoz Dişçi | 0216 313 65 66 | Beykoz Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 234 24.06.2017, Saat:01:57
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beşiktaş Dişçi | (0212) 288 23 24 | Beşiktaş Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 195 22.06.2017, Saat:23:34
Son Yorum: dj_ibo_g_h
  Beyoğlu Dişçi | 0212 288-23-24| Beyoğlu Nöbetçi Diş Hekimi dj_ibo_g_h 0 202 22.06.2017, Saat:18:05
Son Yorum: dj_ibo_g_h

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi