Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
şeması yönetim yandex kurulu

Yandex Yönetim Kurulu Şeması
#1
Dünya'nın üzerinde merakla incelediği Yandex Arama Motoru'nun yaratıcıları ve ülkemiz ayağını oluşturan yöneticilerini sizler için araştırdık ve özel olarak hazırladığımız bilgilerle sizlere sunuyoruz. Elbette Yandex Türkiye ekibi bu kadar değil, sadece yöneticileri tanıtıyoruz sizlere.

?dm=NTZX

Arkady Volozh, Yandex’in baş kurucusu ve 2000 yılından bu yana Genel Müdürü (CEO) ve yöneticisidir. Bilgisayar bilimleri konusunda öğrenim görmüş atılgan bir girişimci olan Volozh, bir Rus kablosuz ağ şirketi InfiNet Wireless ile Rusya’da ağ ve telekom donanımlarının en büyük dağıtımcılarından CompTek International da dahil olmak üzere birçok başarılı BT firmasının kurucu ortağıdır. 2000 yılında Arkady Volozh, CompTek International’daki CEO olarak yürüttüğü görevini bırakarak Yandex’te CEO olarak göreve başlamıştır. Volozh, 1989 yılında arama motoru konusunda çalışmaya başlamış, bu da 1990 yılında arama yazılımları geliştiren bir şirket olan Arkadia Company’yi kurmasıyla sonuçlanmıştır. Daha önceki başarıları arasında patentler, Rus klasik edebiyatı ve İncil’in farklı baskıları için geliştirdiği arama motorları yer almaktadır. Volozh, Gubkin Petrol ve Gaz Enstitüsü uygulamalı matematik derecesine sahiptir.


Yandex’in kurucu ortaklarından biri olan Ilya Segalovich, 2000 yılından bu yana şirketin BT Direktörü ve yöneticisidir. 1990 yılında kariyerine yazılım ekibini yönettiği Arkadia Company’de bilgi erişim sistemleri üzerinde çalışmalar yaparak başlayan Ilya, 1993–2000 yıllarında CompTek International’da Erişim Sistemleri Bölümü yöneticiliğini üstlenmiştir. 2000 yılında CompTek International’dan ayrılarak Yandex’in BT Direktörü olmuştur.
Rus Dili Ulusal Antolojisi’nin (Ruscorpora) ve Rus Bilgi Erişim Değerlendirme Semineri (Russian Information Retrieval Evaluation Seminar/ROMIP) çalışmalarına katkıda bulunan Segalovich ayrıca kurucu ortağı olduğu “Maria’nın Çocukları” Sanatlar ve Rehabilitasyon Merkezi’nin (Maria’s Children Art and Rehabilitation Centre) yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik yardım çalışmalarını da aktif bir şekilde desteklemektedir.
Segalovich, Moskova’daki Sergo Orjonikidze Rusya Jeolojik Araştırmalar Devlet Üniversitesi’nde jeofizik derecesine sahiptir.


?dm=T574

Alexander Shulgin, Yandex’e Finans Direktörü olarak Mayıs 2010’da katılmıştır. Hızlı Tüketim Malları sektöründe 13 yıllık deneyime sahip Alexander, 1997-2007 yıllarında Coca-Cola Hellenic’te çeşitli finans pozisyonlarında çalışmıştır. 2007 yılında Coca-Cola Hellenic Russia’da Ülke Finans Direktörü görevini üstlenmiştir. Alexander, Rostov-on-Don State Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

?di=SH2O

Temmuz 2012 itibarıyla Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenen Mehmet Ali Yalçındağ, 1990 yılından bu yana Doğan Grubu bünyesinde çeşitli kurumlarda yöneticilik görevleri üstlendi. 1996 yılında grup bünyesindeki Medya Şirketlerini bir araya getiren Doğan Yayın Holding’in Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı, 1999 itibariyle de Doğan Yayın Holding Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Grup bünyesindeki çalışmaları süresince, pek çok yabancı ortaklıklar, birleşmeler, yeni girişim ve yatırımlar konularında liderlik etmiş olan Yalçındağ, halen Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

?dm=DTCF

Yandex Türkiye PR Müdürü olarak görev yapan Bulut Ağca, görevini sürdürmekte ve çalışmalarına son sürat devam etmektedir.
Cevapla
#2
siteleri bile indexlemiyor. elimizle sitemap ekliyoruz gene bos.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yandex Reklam Yandex Nedir? uAhmetyavuz 1 1,102 04.06.2017, Saat:16:04
Son Yorum: creeper123
  Büyük Taarruz’un Kahramanlık Hikayelerini Yandex ile Keşfedin fyani 0 460 30.08.2016, Saat:22:00
Son Yorum: fyani
  Yandex’in Ticari Çalışma Yapısı uAhmetyavuz 0 1,052 09.09.2013, Saat:13:33
Son Yorum: uAhmetyavuz
  Yandex’in Kendine Özel Teknolojileri uAhmetyavuz 0 1,177 09.09.2013, Saat:13:33
Son Yorum: uAhmetyavuz
  Yandex’in Çalışan Kadrosu ve Ofisleri Yandex’in Çalışan Kadrosu ve Ofisleri uAhmetyavuz 0 1,070 09.09.2013, Saat:13:32
Son Yorum: uAhmetyavuz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi